AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY

 


11 czerwca po raz kolejny mieliśmy możliwość oddać krew osobom potrzebującym w ramach akcji "Twoja krew moje życie". Cała akcja krwiodawstwa odbywała się w auli szkolnej. Uczestnicy akcji oddający krew otrzymywali koszulki oraz zestaw czekolad i napój energetyzujący. Natomiast w dniu 12 czerwca pięcioosobowa drużyna w składzie: A. Kowalska, A. Osuch, M. Leśniewska z kl. II Tg/Ts oraz M. Godziemska i B. Nadaj z kl. II Tg reprezentowała naszą szkołę na turnieju "Widzę Reaguję" dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie w pierwszej części mieli do rozwiązania test składający się z 7 pytań, a drugiej części musieli odegrać dwie scenki, w czasie których udzielali pomocy poszkodowanym. Nasza szkoła zajęła X miejsce, różnica pomiędzy kolejnymi miejscami była niewielka.

 


UWAGA
Zaplanowane na dzień 08.06.2015 r. konsultacje z rodzicami zostają odwołane.


UWAGA.
W niektórych klasach zmienił się plan lekcji. Proszę o sprawdzenie. Aby zobaczyć plan lekcji - kliknij tutaj


23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Hiszpanii w Katalonii. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym. 23 kwietnia to również symboliczna data dla literatury światowej. W tym dniu, w roku 1616 zmarł Cervantes, Shakespeare ( wg kalendarza juliańskiego) i de la Vega. Obecnie Świtowy Dzień Książki celebrowany jest na całym globie. Od 2006 roku także w Polsce. Z tej okazji młodzież naszej szkoły przygotowała pod opieką p. M. Kubiak i E. Świderskiej wystawę starych książek. Udało się zgromadzić prawdziwe "białe kruki": I wydanie "Encyklopedii Gutenberga", 'Historię Sztuki", "Literaturę słowiańską" z 1865 roku i wiele innych cennych dzieł. Rozstrzygnięto również konkurs na recenzję wybranej książki. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały uczennice kl. I TF Weronika Bis, Magdalena Gadula i Katarzyna Zawisza.


13 kwietnia mieliśmy możliwość oddać krew osobom potrzebującym w ramach akcji "Twoja krew ratuje życie". Cała akcja krwiodawstwa odbywała się w auli szkolnej. Uczestnicy akcji oddający krew otrzymywali zestaw czekolad i napój energetyzujący.


21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto obchodzone jest od piętnastu lat dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.
Obecnie na świecie używa się 6-7 tys. języków. Najpopularniejsze języki ojczyste to: mandaryński, angielski, hiszpański, hindi i arabski .
W Polsce od dwóch lat prowadzona jest kampania "Ojczysty - dodaj do ulubionych", której celem jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Jest ona bowiem jednym z 25 największych języków na świecie, posługuje się nią ponad 40 mln ludzi w Polsce i poza jej granicami - to symbol tożsamości narodowej: 92 proc. Polaków uważa, że tym, co spaja naród, jest właśnie język. Organizatorzy kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury i Rada Języka Polskiego - chcą, aby kampania przyczyniła się do podnoszenia świadomości językowej, ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika, że każdy jest za nią odpowiedzialny.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego p. M.  Kubiak i p. E. Świderska zorganizowały w szkole konkurs językowy. Składał się on z dwóch części: testu na poprawność form gramatycznych oraz ćwiczenia leksykalnego współczesnej gwary młodzieżowej.
Konkurs wygrała Klaudia Socha z klasy 2 tf. Gratulujemy!!!


ZNAMY JUŻ WYNIKI DEMOKRATYCZNYCH WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Przewodniczący Szkoły - Jakub Baur
Z-ca Przewodniczącego - Adam Grzywacz
Sekretarz - Dominika Orzechowska, Patryk Walankiewicz
Skarbnik - Daria Sikorska

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy:)


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA
20 marca br. w naszej szkole odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Cała społeczność szkolna stanie przed wyborem trzech przedstawicieli, którzy zasiądą w Młodzieżowej Radzie Miasta. Celem działania Młodzieżowej Rady jest umożliwienie aktywnego udziału młodemu pokoleniu w życiu politycznym, społecznym i kulturowym naszego miasta, nauka samorządności oraz demokracji.


WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Już 04 marca br. w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Pamiętaj – to także od Ciebie zależy, czy nasza szkoła będzie miejscem, gdzie młodzież będzie ciekawie spędzała czas i podejmowała nowe inicjatywy budowania życia szkolnego!


Bo coś w szaleństwach jest młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu

Leopold Staff

Po raz kolejny już młodzież naszej szkoły na 100 dni przed maturą bawiła się do białego rana. Uroczysty bal klas IV rozpoczęła Pani Dyrektor Marlena Lewandowska przemową skierowaną do maturzystów. Uczniowie uhonorowali dyrekcję, wychowawców i przybyłych nauczycieli kwiatami. Kiedy padło uroczyste: „Poloneza czas zacząć” bal studniówkowy uznano za rozpoczęty. Zabawa była przednia i trwała do białego rana.

 


Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole odbędzie się 17.03.2015 r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 13.00. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów wraz z opiekunami i rodzicami. Jak co roku wiele atrakcji.


UWAGA
W niektórych klasach zmienił się plan lekcji. Aby zobaczyć plan lekcji - kliknij tutaj


DZIEŃ SPORTU
21 stycznia br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu. Podczas rozgrywek reprezentacje poszczególnych klas miały okazję wykazać się w następujących konkurencjach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy. Na zakończenie imprezy zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani przez panią dyrektor Marlenę Lewandowską pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

 


W dniu 9 stycznia 2015 roku uczniowie klasy IV TG Oskar Gawora i Mariusz Wojna wzięli udział w okręgowych eliminacjach XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie osiągnęli znacznie lepsze wyniki niż w roku ubiegłym. Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Monika Adamus

 


"NAJPIĘKNIEJSZE DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE"
18 grudnia br. w krużgankach klasztoru oo. Bernardynów delegacja naszej szkoły udekorowała bożonarodzeniową choinkę (nr 16). Wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne przedsięwzięcie dziękują: opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. M. Szaler, p. M. Wolska i p. M. Kalisiak.


JASEŁKA W SZKOLE - 17.12.2014

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski."

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Szaler, p. Marty Wolskiej i p. Magdaleny Kalisiak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przypominający wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa, abyśmy po raz kolejny doświadczyli tajemnicy Bożego Narodzenia. Mogliśmy wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców przeplatana była kolędami i pastorałkami. Po występie głos zabrała pani dyrektor Marlena Lewandowska, która złożyła wszystkim zgromadzonym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia bożonarodzeniowe.

 


UWAGA
W dniu 19.12.2014 r. (piątek) upływa termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (tzw. stary egzamin).


Dnia 3.12.2014 r. w Wojsławicach uczennice naszej szkoły: Barbara Krzaczyńska, Magdalena Godziemska z II Tg oraz Anna Andrzejewska, Marlena Król z kl. IV Tg rywalizowały spośród dwunastu drużyn z województwa łódzkiego w konkursie ,,Potrawa wigilijna i bożonarodzeniowa". Dziewczyny zaprezentowały Roladki z kaszą i grzybami i Wigilijną zupę grzybową.  Świąteczne dania przypadły do gustu Jury. II miejsce w Międzypowiatowym konkursie kulinarnym  zdobyły  uczennice z klasy II Tg  Barbara Krzaczyńska, Magdalena Godziemska. Gratulujemy.

 


Dnia 21.11.2014 w ZSP nr 2 odbył się uroczysty finał Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną pod tytułem: "Historia Muru Berlińskiego". Konkurs był realizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami 25. rocznicy upadku Muru Berlińskiego. Podczas akademii "A mury runą" w ZSP nr 2 wręczono uczestnikom nagrody i dyplomy. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena Godziemska z klasy II TG i Adrianna Stalka z klasy III TF (wyróżnienie i nagroda). Uczestniczkom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 


W dniu Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada) po raz 16 odbył się w piotrkowskim kościele Jezuitów finał Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa. Naszą szkołę już po raz kolejny reprezentował Jakub Baur z kl. III TF, który zdobył wyróżnienie. Jakub recytował dwa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „ Niebo złote Ci otworzę” i "Elegię o chłopcu polskim". Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.


Dnia 7.11.2014 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości.
Młodzież kl. II tg/ts, pod kierunkiem p. E. Świderskiej i p. M. Kubiak, swoim występem przybliżyła klimat tamtych wydarzeń. Dokumentalny film "Nasza Niepodległa" przypomniał najważniejsze fakty z listopada 1918 roku. Największe zainteresowanie wśród widzów wywołała jednak szkolna sonda przeprowadzona przez Przemka Gala sprawdzająca naszą wiedzę dotyczącą wydarzeń z 11 listopada. Powodów do dumy może nie było, ale poziomem wiedzy nie odbiegaliśmy od uczestników podobnych sond telewizyjnych. Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie pieśń Legionów "My, Pierwsza Brygada"

11 listopada 2014 roku obchodziliśmy Dzień Niepodległości w naszym mieście. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 reprezentowała delegacja w składzie:  p. dyr. Marlena Lewandowska, p. Maria Kubiak i p. Edyta Świderska oraz uczniowie: Daria Sikorska, Patrycja Mamrot, Karolina Linek i Mariusz Wojna. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele oo. Bernardynów. Po niej wszyscy przybyli przeszli pod pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza. Tutaj uroczyście odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty.

 


Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych,
aby byli od grzechu uwolnieni
(Druga Księga Machabejska)
 

W dniu 8 listopada 2014 r. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz pracowników oświaty. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Magdalena Godziemska, Dominka Orzechowska i Przemysław Mastalerz pod opieką p. Małgorzaty Szaler, p. Magdaleny Maciaszczyk i ks. Łukasza Leśniewskiego.


07.11.2014 r. Targi Gastronomiczne GASTROFOOD to główny cel naszego wyjazdu do Krakowa. Być w Krakowie i nie przywitać się ze Smokiem na Wawelu, nie zobaczyć Sukiennic, Kościoła Mariackiego, nie wysłuchać hejnału! - to nie w naszym stylu. Będąc na Starym Mieście wstąpiliśmy przy okazji do fabryki cukierków, gdzie każdy z nas mógł sam zrobić swojego pierwszego w życiu lizaka.


30 października mieliśmy możliwość oddać krew osobom potrzebującym. Cała akcja krwiodawstwa odbywała się w auli szkolnej. Uczestnicy akcji oddający krew po raz pierwszy otrzymywali listy gratulacyjne.

 


Eliminacje do XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

29.10.2014 roku  po raz kolejny odbyły się szkolne eliminacje do XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której tematem przewodnim jest "Bezpieczeństwo żywności i żywienia". Swoją wiedzę z zakresu technologii gastronomicznej, podstaw żywienia człowieka, dietetyki oraz tematu przewodniego, sprawdziło 22 uczniów z czterech  klas:   II TG, II TG/TS , III TG oraz IV TG. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu przygotowanego przez p. Monikę Adamus, p. Bożenę Mrozińską oraz p. Małgorzatę Zimną. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się: Mariusz Wojna – klasa IV TG oraz Oskar Gawora Gawora – klasa IV TG , którzy będą reprezentować naszą szkołę w II etapie w Tomaszowie Mazowieckim. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 


29 października br. był dniem szczególnym dla całej społeczności naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki-niezwykłego człowieka, kapłana, który oddał życie za wartości bliskie wszystkim: prawdę, wolność i godność ludzką. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny pt. "Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy ust swoich nie zamknęli, gdy chodziło o ważne sprawy narodu". Po części artystycznej nasi uczniowie udali się wraz z opiekunami pod tablicę pamiątkową poświęconą Patronowi Szkoły, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Opiekę artystyczną nad akademią sprawowały p. Małgorzata Szaler i p. Marta Wolska.

 


"Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepsze cudzym dzieciom?"
13 października br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Szaler, p. Marty Wolskiej i p. Magdaleny Kalisiak przygotowali humorystyczny program słowno–muzyczny na temat pracy nauczyciela. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Marlena Lewandowska, która złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły
.


09.10.2014r. MISTRZOSTWA MIASTA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI MIASTA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 9 października 2014 r. na stadionie miejskim Concordii odbyły się MISTRZOSTWA MIASTA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT.
Uczennice naszej szkoły spisały się znakomicie zdobywając Wicemistrzostwo Miasta.
Sztafeta ZSP nr 4 będzie reprezentowała gminę na zawodach rejonowych, które odbędą się w Zelowie.
Opiekunem sztafety była Monika Poterała.

Skład sztafety:
1. Bogumiła Adamus I TG/TS
2. Izabela Sobczyk III TG
3. Anita Kwapisz III TG
4. Agnieszka Gawora I TG/TS
5. Karolina Wszół IV TG/TS
6. Wiktoria Ogrodnik I TG/TS
7. Paulina Grzejda I TG/TS
8. Aleksandra Roksela III F
9. Paula Wiatrowska II TF
10. Aneta Osuch II TG/TS

 


Wyjście do kina na film „Miasto 44”
29.09.2014 r. w ramach Edukacji Filmowej 205 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w spotkaniu z cyklu „Kino na Temat”. Projekcja filmu Jana Komasy „Miasto 44” poświęconego Powstaniu Warszawskiemu była punktem wyjścia do dyskusji na temat „Czy reżyser ma prawo modyfikować historię, aby zainteresować nią widzów?” Dyskusję poprowadził mgr Maciej Hubka, pracownik Państwowego Archiwum. Film zrobił na uczniach duże wrażenie. Wstrząsające sceny walk, doskonała muzyka, bardzo nowoczesny montaż i - co może najważniejsze - ciekawie opowiedziana historia tamtego pokolenia, utwierdziły młodzież w przekonaniu, że film wart był obejrzenia.
Organizator wyjścia do kina
M. Kubiak


28 września 2014r. TRYBUNALSKI BIEG Z OSiR- em

PODIUM DLA BOGUSI I KRYSTIANA

W ostatnią niedzielę września na stadionie miejskim Concordii odbył się Trybunalski Bieg z OSiR-em pod patronatem Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka.
Naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę.

Uczennica klasy I TG/TS Bogumiła Adamus w biegu rekreacyjnym na dystansie 1200m zajęła III miejsce natomiast w biegu sportowym na dystansie 7800m Krystian Płosa zajął II miejsce.
Opiekunami młodzieży byli: Monika Poterała, Izabela Błaszkowska oraz Arkadiusz Mielczarek.

 


W dniu 18 września 2014 roku 6 uczniów z naszej szkoły brało udział w warsztatach organizowanych przez PCK. Celem spotkania było propagowanie idei Polskiego Czerwonego Krzyża, wolontariatu oraz zachęcenie uczniów do działalności w strukturach PCK.
Opiekunowie spotkania: Justyna Zielonka, Katarzyna Wężyk


17.09.2014r. MISTRZOSTWA MIASTA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

PODIUM W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

Dnia 17 września 2014r. wokół zbiornika wodnego Bugaj odbyły się Mistrzostwa Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta w wyniku sportowej rywalizacji zajęły następujące miejsca:
Aneta Osuch III miejsce
Paula Wiatrowska VI miejsce

Zawodniczki ZSP nr 4 będą reprezentowały miasto na zawodach wojewódzkich w Uniejowie.
Opiekunem była Monika Poterała

 


12.09.2014r. - MAŁY MUNDIAL - OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA PIOTRKOWA TRYB. I POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ

II MIEJSCE DZIEWCZĄT W MAŁYM MUNDIALU SIATKARSKIM

W dniu 12 września 2014r. Wyższa Szkoła Handlowa im. Króla Stefana Batorego w Piotrkowie Tryb. zorganizowała Mały Mundial - OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA I POWIATU W PILCE SIATKOWEJ wśród szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych. Szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały na hali ZSP nr 4.
Nasze uczennice w składzie: Sylwia Rusek, Karolina Czapla i Paulina Przybyła spisały się znakomicie zajmując II miejsce w turnieju. Opiekunem drużyny była Monika Poterała.

 


ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI - KALENDARZ


RADA PEDAGOGICZNA

DNIA 15 WRZEŚNIA 2014 godz.16.00 (aula)

1. Powitanie.

2. Przedstawienie porządku Rady.

3. Zatwierdzenie porządku Rady.

4. Zatwierdzenie  protokołów z ostatnich Rad.

5. Przedstawienie Planu Nadzoru Pedagogicznego.

6. Przedstawienie Harmonogramu działań profilaktycznych.

7. Przedstawienie Planu wychowawczego.

8. Informacje Dyrektora szkoły.

9. Sprawy różne.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/1015 dla wszystkich klas o godz. 9.30 na hali sportowej.


W dniu 25.08.2014 r. o godz. 10.00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.


Harmonogram egzaminów poprawkowych ---> TUTAJ


UWAGA MATURZYŚCI

EGZAMIN POPRAWKOWY MATURY  -  26 SIERPNIA 2014 ROKU GODZ. 9.00 AULA


Archiwum aktualności 2013/2014

Archiwum aktualności 2012/2013

Archiwum aktualności 2011/2012

Archiwum aktualności 2010/2011

na początek