Serbia 2023

W dniach 26-30 września gościliśmy Szkołę Techniczną, nasza partnerską serbską placówkę.
W ramach wymiany młodzieży zorganizowano warsztaty kuchni polskiej i kuchni serbskiej. Nagrodą za pracę była wycieczka do Warszawy, którą obejrzeliśmy z 30. piętra tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Równie piękne wrażenie zrobiły na nas ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Spacerem przeszliśmy obok Pałacu Prezydenckiego w kierunku Starego Miasta. Tam podziwialiśmy urokliwe i kolorowe kamieniczki. Nie zabrakło zdjęcia pod pomnikiem warszawskiej syrenki.
Wymiana młodzieży jest częścią umowy partnerskiej między Piotrkowem Trybunalskim a Žagubicą. Szkoły zobowiązały się do corocznych spotkań, które mają na celu zapoznanie z tradycją naszych regionów. Uczymy się od siebie nawzajem. Dzięki temu uczniowie klas gastronomicznych mogą zdobyć nowe doświadczenia nie tylko kulinarne, ale i językowe.