Serbia 2024

W dniach 3-8 lipca delegacja naszej szkoły wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta wyruszyła w podróż do Zagubicy, gdzie znajduje się nasza partnerska Tehnička škola Žagubica.
Młodzież spędziła bardzo pracowity tydzień biorąc udział w różnych przedsięwzięciach. Uczniowie zostali zaproszeni do burmistrza Zagubicy oraz do partnerskiej szkoły, by spotkać się z serbskimi kolegami. Nasza delegacja wzięła udział w święcie Sabor Vrela Homolja. Uczniowie ZSP 4 pomagali w przygotowaniu stoiska szkół partnerskich z jedzeniem do degustacji. W tym roku postawiliśmy na ciasta drożdżowe. Przygotowaliśmy pieczone pierożki z ruskim nadzieniem i posypką sezamowa, a na deser pachnące ciasto drożdżowe z masłem. Szkolne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nasze wysiłki zostały nagrodzone wyróżnieniem dla najmłodszych kucharzy. Wśród atrakcji były dyskoteka i mile spędzony dzień na basenach termalnych. Udało się również zwiedzić jeden z najważniejszych serbskich monasterów - Gornjak. Wieczorna pożegnalna kolacja zakończyła  pełen wrażeń pobyt w serbskiej Żagubicy.