Würzburg - Krzyżowa 2017-2019

Od 2017 roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjazdów kulturowych do niemieckiego miasta Würzburg.
W ramach projektów Erasmus + młodzież spędza tydzień nauki i zabawy w zaprzyjaźnionej szkole Don Bosko (Berufsschule). Oprócz szlifowania języka niemieckiego to urokliwe miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych i kulturowych. Każdego roku uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w zajęciach gastronomicznych, fryzjerskich czy stolarskich w szkole niemieckich przyjaciół. Zwiedzają Würzburg i pobliskie miasta Bawarii. Poznają kulturę niemiecką, zawierają przyjaźnie i tworzą niezwykły, osobisty bagaż doświadczeń.
Wymiana polsko-niemiecka odbywa się w ramach długofalowej współpracy szkół. Niemieccy przyjaciele odwiedzają nas w Polsce na corocznych spotkaniach wymiany młodzieżowej w Krzyżowej. Oficjalnym partnerem projektu ze strony niemieckiej jest organizacja koordynująca: Jugendbildungsstätte Unterfranken z Würzburga. W ramach warsztatów w Krzyżowej młodzież ma okazję lepiej się poznać, a także rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne oraz pracy z zespole.
W 2019 roku gościliśmy niemieckich uczniów w murach naszej szkoły.