Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa.
Festiwal fryzjerski
24-11-2015

Góra Grosza

XVI Ogólnopolska akcja charytatywna Góra Grosza
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia - etap szkolny
OSOBY CHCĄCE WZIĄĆ UDZIAŁ W OLIMPIADZIE PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SIĘ DO PANI.
I. SZWEDO-MAKOWSKIEJ LUB PANI J. ZIELONKI DO DNIA 18 LISTOPADA 2015R.
ETAP SZKOLNY ODBĘDZIE SIĘ 19 LISTOPADA 2015R. O GODZ. 8.00 (CZWARTEK) AULA.
UCZESTNICY OLIMPIADY BĘDĄ ROZWIĄZYWAĆ TEST (20 PYTAŃ) DOTYCZĄCY PRAWIDŁOWEGO ODŻYWIANIA, PIERWSZEJ POMOCY, EKOLOGII ORAZ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.
ETAP REJONOWY ODBĘDZIE SIĘ 11 GRUDNIA 2015R.
W dniu 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu kulinarnego „Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa”  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał gość specjalny Pan Damian Marchlewicz zwycięzca czwartej edycji Hell’s Kitchen.
W zaprezentowanych przez uczniów daniach dominowały potrawy rybne w różnych postaciach.
Uczestnicy konkursu kulinarnego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dwa zespoły Agnieszka Gawora i Małgorzata Leśniewska oraz Magdalena Godziemska i Sylwia Guziak będą miały szanse powalczyć w drugim etapie  konkursu.

W etapie szkolnym zostały wyłonione dwie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów i jednocześnie zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady na szczeblu okręgowym. Są to: uczennica klasy IITg/s Małgorzata Leśniewska i uczennica klasy III Tg Sylwia Guziak.
12 listopada 2015r.(czwartek godz.  10:45 w auli)  w naszej szkole gościć będziemy pracowników piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, którzy przybliżą nam proces loterii paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów.
Narodowa Loteria Paragonowa ma zachęcać do wydawania
i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
Osoby zainteresowane zapraszamy z paragonami fiskalnymi za minimum 10 zł.
Konkurs zorganizowany jest dla uczniów klas gastronomicznych, którzy pasjonują się gotowaniem
i chcą pokazać swój talent kulinarny szerokiej publiczności.
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się w zespołach dwuosobowych  do Pani Małgorzaty Zimnej i Ilony Szwedo- Makowskiej do dnia 9.11.2015r.
Pierwszy etap szkolny odbędzie się 13.11.2015r. o godz. 8:00 w pracowni gastronomicznej I. Do kolejnego etapu przechodzą dwa zespoły, które będą miały szansę wziąć udział w drugim etapie finałowym w ZSRCKU w Wojsławicach 1.12.2015r.

Uczestników prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu w zakładce Uczniowie - Konkursy.

UWAGA!!
Proszę się zapoznać z nowym planem lekcji, który będzie obowiązywać od 2 listopada 2015 roku:)
27 października 2015 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. księdza Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim świętował dzień patrona szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się akademią przygotowaną przez uczniów. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne otwarcie zmodernizowanych pracowni gastronomicznych z udziałem kierownika referatu edukacji Radosława Kaczmarka. Młodzież złożyła serdeczne podziękowania w imieniu swoim i pracowników szkoły za wsparcie finansowe, dzięki, któremu uzyskaliśmy nowoczesne sale dydaktyczne, które są i będzą dumą naszej szkoły.
UWAGA !

W dniu 16 października szkolni wolontariusze organizują akcję
„Dzień walki z głodem”.
Zapraszamy na poczęstunek przy pracowni gastronomicznej.

ul.Henryka Sienkiewicza 10/12
e-mail: zsp4@zsp4.piotrkow.pl
Konto Rady Rodziców:

Niedziela 12 maja 2024

Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan, Domicela, Flawia, Janina, German