Chemia w życiu codziennym - konkurs

W dniu 24 kwietnia 2024 r. dla uczniów technikum odbyła się czwarta  edycja Szkolnego Konkursu Chemicznego pn. „Chemia w życiu codziennym”.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy chemicznej, przydatnej w praktyce. Wiemy jak działa płyn do rozmrażania szyb, środek do udrażniania rur,  proszek do prania, proszek do pieczenia ciasta, kiedy kwiatostan hortensji będzie barwy różowej a kiedy niebieski. Jak usunąć plamę z bluzki jedwabnej, a jak z bawełnianej.
Znajomość chemii umożliwia przemyślany wybór produktów codziennego użytku, zrozumienie procesów zachodzących w naszym otoczeniu, pokorę i szacunek do przyrody.
Zwycięzcami konkursu są wszyscy uczestnicy z uwagi na zdobytą  wiedzę.

Najwięcej punktów uzyskała
Natalia Spadło z klasy IV TG, drugie miejsce zajęła Zuzanna Pełka i Natalia Sącińska z klasy IVTF/TS, trzecie miejsce ex aequo zajęli: Ewa Kacperska, Jakub Kopacki z kl. IV TF/TS i Filip Mikołajczyk z kl. IV TG, czwarte miejsce- Dominika Jęcek i Marlena Kaźmierska z kl. IV TF/TS, piąte miejsce- Wiktoria Zimnica z kl. IV TFTS, szóste miejsce- Sylwia Szmalec z kl. IV TF/TS.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i dodatkowymi bardzo dobrymi ocenami. Gratulujemy !