Do you know this song?

Dnia 20 kwietnia 2017 w naszej szkole odbył się z języka angielskiego konkurs „Do you know this song?”
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tekstami znanych i słuchanych piosenek aktualnie puszczanych w stacjach radiowych i telewizyjnych kanałach muzycznych. Połączenie nauki i popularnej rozrywki, jaką jest słuchanie muzyki, zachęciło uczniów do wspólnej zabawy.
Wszyscy zainteresowani, przed przystąpieniem do rywalizacji, musieli zapoznać się z listą wybranych piosenek. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy rozpoznawali utwór po usłyszeniu jego fragmentu, podawali wykonawcę oraz tytuł (i jego polskie tłumaczenie). Następnie dwie najlepsze drużyny przeszły do drugiego etapu. W tej części konkursu tłumaczono fragmenty piosenek oraz wyjaśniano wyszczególnione zagadnienia gramatyczne.
Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz wiedzą. Członkami drużyn byli uczniowie klas II Tg, II Tg / Tf, III Tg i III Tg / Ts. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Sylwia Szmitka (główna organizatorka konkursu) . W komisji współpracowały nauczycielki języków obcych; pani Ewa Lęk oraz Karolina Marzec (współorganizatorka konkursu). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (ufundowane przez wydawnictwa EDGAR, Macmillan Education, Oxford University Press oraz PWN) oraz dyplomy upamiętniające uczestnictwo w zabawie.
Wyniki konkursu:
I miejsce kl. II Tg/Tf uczniowie: Maciej Gębicki, Dorota Alama, Natalia Kobylarz
II miejsce kl. II Tg uczniowie: Sara Łachman, Elżbieta Łachman, Patrycja Mordaka
III miejsce kl. III Tg uczniowie: Igor Foryś, Sebastian Jarosz, Patrycja Jakubiak
IV miejsce kl. III Tg/Ts uczniowie: Sandra Komór, Dawid Kardas, Jakub Misiak
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i wspaniałą atmosferę w czasie wspólnej zabawy.