Domki dla owadów

Dbamy o środowisko naturalne.
Zimą karmniki, teraz przyszedł czas na domki dla owadów. W ramach edukacji proekologicznej, z inicjatywy p. Bożeny Mrozińskiej teren wokół szkoły na wzbogacił się o domki dla owadów. Zostały one wykonane przez uczniów naszej szkoły.
W naszych domkach dla owadów są już pierwsi lokatorzy.
Często, kiedy myślimy o owadach w ogrodzie, pierwszym skojarzeniem są szkodniki, a kolejnym – walka z nimi. Jednak nie wszystkie owady w ogrodzie to szkodniki – wręcz przeciwnie, większość gatunków jest pożyteczna. Nie tylko nas żywią – zapylając rośliny i umożliwiając ich wytwarzanie owoców, ale także właśnie bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi W naszych betonowych domach i wypielęgnowanych ogrodach z trawnikami pod sznurek nie ma, niestety, dla nich miejsca. Pielęgnując nadmiernie swoje ogrody, niszczymy naturalne miejsca do rozmnażania, schronienia czy zimowania wielu wartościowych i potrzebnych organizmów. Skazujemy je stopniowo na wyginięcie.
Dlatego zachęcamy wszystkich, aby w każdym przydomowym ogródku znalazł się chociaż jeden taki domek.