Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Przypomninamy, że od 2021 roku działa całodobowo darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

800 12 12 12

Od 2021 roku działa całodobowo darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 oraz specjalny czat internetowy na stronie: czat.brpd.gov.pl. Jest to miejsce dla wszystkich młodych ludzi, w którym mogą zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie specjalistów. Już tysiące dzieci i młodzieży skorzystały z pomocy dyżurujących tam psychologów i pedagogów. Specjaliści prowadzą rozmowy wspierające, ukierunkowujące dzieci na radzenie sobie z trudnościami. Umożliwiają także włączanie się rodzin lub szkoły w proces koniecznych zmian. Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim - grafik ich dyżurów możecie Państwo znaleźć pod adresem: https://brpd.gov.pl/2022/08/31/uwaga-nowy-grafik-pomocy-psychologicznej-i-prawnej-po-ukrainsku/. Z kolei w poniedziałki w godzinach od 18:00 do 20:00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców. Informacje te również na załączonych plakatach.