“HIV/AIDS – WIEM, NIE BOJĘ SIĘ, AKCEPTUJĘ”

images
1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest jako Światowy Dzień  AIDS.
       Z tej okazji odbył  się  w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Aids, w którym wzięło udział 21 uczniów. Celem konkursu było propagowanie profilaktyki zdrowotnej dot. HIV /AIDS wśród młodzieży, promowanie dojrzałych postaw wśród  uczniów związanych z możliwością zakażeń wirusem HIV oraz uwrażliwienie na problem i solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
       Konkurs został poprzedzony kampanią informacyjną. Uczniowie  obejrzeli krótki film i prezentację na temat faktów i mitów dotyczących HIV/AIDS. Akcję i konkurs przygotowały Panie: Bożena Mrozińska i Karolina Marzec.
      Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie z klasy III TG1TF1:
Natalia Grochala
Natalia Golanowska