W dniu 19 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs "Zło dobrem zwyciężaj. Życie i działalność ks. Jerzego Popiełuszki".
Celem konkursu jest oddanie hołdu i przybliżenie życia i działalności księdza Jerzego, kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny, ukazanie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki jako męczennika za wiarę. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 6 piotrkowskich szkół. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu i tak: I miejsce ex aequo - Maciej Gębicki (Zespół Szkół nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim) i Marika Sońta - (I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim), II miejsce - Magdalena Mokrowiecka (Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim). Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję za rok.