Konkurs chemiczny

Chemia w życiu codziennym
Wiedza chemiczna ułatwia życie, pozwala bezpieczniej żyć.
Wiemy jak działa płyn do rozmrażania szyb, środek do udrażniania rur, proszek do prania, proszek do pieczenia ciasta, czy tabletka od bólu głowy. Znajomość chemii umożliwia przemyślany wybór produktów codziennego użytku.
Wtajemniczeni umieją wyjaśnić każdy proces zachodzący w naszym otoczeniu. Podchodzą z szacunkiem do przyrody i żyją z nią w zgodzie.
Dla uczniów klas I i II w naszej szkole odbył się w dniu 26 maja 2022 r. Szkolny Konkurs Chemiczny pn. „Chemia w życiu codzinnym”.
Jakie pH gleby jest konieczne pod uprawę borówki amerykąńskiej?
Jaki konserwant w żywności winien być unikany przez osoby cierpiące na wrzody żołądka, zespół jelita wrażliwego lub inne schorzenia przewodu pokarmowego?
Jakiej substancji użyć do usunięcia plamy z rdzyna białej bawełnianej koszulce?
Zwycięzcami konkursu są wszyscy uczestnicy - wiedzą więcej.
Najwięcej punktów zdobył Filip Mikołajczyk z klasy II TG, tuż za nim Natalia Spadło z tej samej klasy, a trzecie miejsce zajęli: Kordian Pieczyński, Sylwia Szmalec i Kalina Woźniakowska z klasy II TF/TS.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.