Nagrody na zamku

Najlepsi uczniowie i absolwenci piotrkowskich szkół zostali nagrodzeni.
W czwartek 22.06.2017 r o godz. 9,00 na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie odebrali gratulacje od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
"Thomas Edison powiedział kiedyś, że geniusz to tylko 1% inspiracji i pomysłu, a aż 99% potu. Czyli pracy, zaangażowania, wysiłku, wytrwałości w dociekaniu i zgłębianiu tajników nauki. Wasza postawa potwierdza słowa Edisona, bo wyjątkowe zdolności stanowią ułamek przy potrzebie włożenia Waszego wysiłku w to, by osiągać wysokie wyniki "- mówił prezydent.
 Łącznie wyróżniono 60 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym Macieja Gębickiego, ucznia drugiej klasy Technikum Gastronomiczno-Usługowego, średnia 5,06  oraz absolwentki tegoż technikum Małgorzaty Leśniewskiej średnia 4,6.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy udanych wakacji.