W środę 7.09.2016 nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania.
Z inicjatywą wspólnego czytania wystąpił 5 lat temu Prezydent RP. W  Łazienkach, parkach, na skwerach w pierwszą sobotę września można było spotkać zaczytanych Polaków. Tym razem Internauci wybrali "Quo vadis". Na wybór powieści na pewno miał wpływ fakt, że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza.
Nasi uczniowie w strojach z epoki Neron, Winicjusz i Ligia zachęcali profesorów i uczniów do wspólnego czytania. Nie było to łatwe zadanie: tekst jest trudny a widzowie w ocenie surowi.
Rozpoczęła czytanie Pani Dyrektor Marlena Lewandowska a po niej kolejni uczniowie zmagali się z tekstem. Pomysł ,by "czytanie" zorganizować na dziedzińcu był niezły, chociaż słońce prażyło prawie jak w Rzymie i dokuczało czytającym okrutnie.