W piątek 8.09.2017 przyłączyliśmy sie do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
W patio szkoły uczniowie klas IV TG , IITF i IITG przeczytali  I akt "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.Imprezę otworzyła Pani Dyrektor czytając, z dużym wyczuciem, fragmenty "Plotki o Weselu". Wspaniała pogoda sprzyjała słuchaniu niełatwego przecież tekstu. Dodatkową atrakcją byl podkład muzyczny w wykonaniu zespołu "Zakopower" .Szczególnie podobała się interpretacja S.Karpiela-Bułecki "Wesela" M. Grechuty. Uwagę widzów zwracały również samodzielnie skompletowane przez aktorów stroje z epoki. Zdecydowanie najpiękniej (bo jakby mogło być inaczej!) prezentowała się Panna Młoda. Nikt nie miał wątpliwości, dlaczego Lucjan Rydel stracił dla niej głowę.
 Po przedstawieniu młodzież wszystkich klas mogła wziąć udział we wspólnym czytaniu "Wesela" ale już na lekcjach a dla chętnych w bibliotece wyświetlany był  film A. Wajdy. Tego dnia Wyspiański rządził!