Olimpiada

Kolejny etap Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności
8 listopada 2017r. odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Była to już XXII edycja Olimpiady, której motywem przewodnim jest temat   "Owoce i warzywa – przetwórstwo i rola w żywieniu"
W etapie szkolnym brało udział 16 uczniów z klas o specjalności Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie odpowiadali na pytania, z zakresu podstaw żywienia człowieka, towaroznawstwa i przechowywania żywności, technik sporządzania potraw, asortymentu potraw i ich zastosowania w żywieniu człowieka.

Prace oceniło jury w składzie :
przewodnicząca:  wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Zimna
oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych:
 Pani Monika Adamus
 Pani Bożena Mrozińska

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Iznerowicz, uczeń klasy IVTG;
Drugie miejsce Paulina Pirek z klasy III TG;
Trzecie miejsce Marzena Łukasik z klasy IV TG

Dziękujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego Olimpiady za udział i chęć sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.
Dalsze zmagania podejmą dwie pierwsze osoby tym razem w Tomaszowie Mazowieckim na Etapie Rejonowym Olimpiady.