Pomaganie mamy w genach

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
W dniu 13 października 2022 Pan Krzysztof Wolski  z Panią Karoliną Marzec przeprowadzili akcję  „Dzień Dawcy Szpiku – Pomożesz bo możesz, Masz to w genach”.  Akcja odbywała się we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska).
W ramach akcji pełnoletni uczniowie klas trzecich i czwartych mieli możliwość rejestracji  poprzez stronę internetową, jako potencjalni dawcy. Podczas akcji  40 osób wyraziło swoją gotowość do znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. Zarejestrowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie. Zaangażowanie naszych uczniów w działania Fundacji DKMS może przynieść nieocenione rezultaty w walce z nowotworami krwi.
Zachęcamy wszystkich chętnych do rejestracji na stronie http://www.dkms.pl
Mamy nadzieję, że akcja będzie odbywała się cyklicznie każdego roku szkolnego. Wszystkim, którzy dotąd przyłączyli się do tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy kolejne osoby do stworzenia sobie realnej szansy na podarowanie komuś życia…

Koordynator akcji: Pan Krzysztof Wolski
Współpraca: Pani Karolina Marzec