U serbskich przyjaciół

W dniach 7-10 grudnia przedstawiciele ZSP4 odwiedzili zaprzyjaźnioną serbską szkołę.
Delegacja z ZSP 4 ( Panie: Agnieszka Sidek, Magdalena Śpiewak, Ilona Szwedo-Makowska i uczeń klasy IV TG1TF1 Łukasz Opaczyński) wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego spędziła 4 wspaniałe dni w gościnie u naszej partnerskiej szkoły w serbskiej Žagubicy w ramach projektu Poljska Pomoć, realizowanego przez Ambasadę Polski w Serbii.

Byliśmy gośćmi na zakończeniu projektu, dzięki któremu szkoła mogła wyremontować i wyposażyć restaurację, w której uczniowie odbywają praktyki zawodowe. Podczas uroczystości mieliśmy okazję poznać
Pana Rafała Perla, Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Belgradzie. Oczywiście poza obowiązkami znaleźliśmy czas na relaks i przyjemności, do których należała degustacja potraw serbskiej kuchni. Wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i z nadzieją na kolejne spotkanie, już z większą ilością młodzieży, na wymianie partnerskiej.