Wspomnienie o patronie

WSPOMNIENIE KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI
19 października 1984 r. ksiądz Popiełuszko został uprowadzony i zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wszyscy, którzy brali udział w zabójstwie, od dawna są już na wolności, ich przełożonych uniewinniono.
W pogrzebie, 3 listopada 1984 r., wzięło udział około 800 tysięcy wiernych oraz blisko tysiąc księży. Od dnia pogrzebu księdza Jerzego Popiełuszki jego grób stał się miejscem masowych pielgrzymek i modlitw - odwiedziło go ponad 20 milionów osób. Przy grobie księdza Popiełuszki modlił się w 1987 roku papież Jan Paweł II, a w 2005 r. kardynał Ratzinger - późniejszy papież Benedykt XVI.
6 czerwca 2010 na pl. Piłsudskiego w Warszawie ksiądz Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym.
W tym roku minęły 33 lata od śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. "Nie pytał, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy".
Z tej okazji w szkole została przygotowana prezentacja obrazująca życie Patrona szkoły. Młodzież wraz z nauczycielami mogła przypomnieć głoszone przez niego ideały oraz sposób wprowadzania ich w czyn. Na zakończenie uczennice z pierwszej klasy zaśpiewały  piosenką „Hallelujah oraz „Barkę”.