Wymiana młodzieży

IMAG0899
W dniach 27.03.2017 r. - 02.04.2017 r. 16 uczniów naszej szkoły oraz trzech opiekunów wzięło udział w wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus +.
Szkołą partnerską była szkoła zawodowa im. ks. Don Bosco w Wurzburgu. Autorami programu były ośrodki Jugenbildungsstatte Unterfranken oraz Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Europo, dokąd podążasz?".
Urozmaicony program wymiany zawierał nie tylko warsztaty integracyjne i praktyczne lecz także wspólną rozrywkę i integrację młodzieży. Mieliśmy okazję poznać szkołę Don Bosco i nauczycieli oraz uczestniczyć w zajęciach praktycznych z następujących dziedzin: fryzjerstwo, gastronomia, stolarstwo, malarstwo ścienne. Mieszane grupy polsko-niemieckie świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a gotowe efekty mogliśmy podziwiać wizualnie i smakowo. W ramach programu młodzież uczestniczyła w warsztatach o Unii Europejskiej oraz wielokulturowości. Zwiedziliśmy dwa piękne miasta: Wurzburg i Bamberg, które zachwyciły swoją architekturą i historią. Czas wieczorny wypełniony był wspólnymi grami, zabawami i rozmowami. Między uczestnikami nawiązała się wielka nić sympatii, którą mamy nadzieję podtrzymać.