Zostań dawcą szpiku kostnego!

Szkolny Klub Wolontariatu od początku swego istnienia zachęca wszystkich do zgłaszania się do Fundacji DKMS – jej misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta, który potrzebuje przeszczepu krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.
W tym roku szkolnym p. M. Maciaszczyk (od kilku lat na liście dawców DKMS - czeka na dzień, kiedy znajdzie swojego „krewniaka” i będzie mogła mu pomóc) zaraziła swą energią wielu uczniów i przekonała do zarejestrowania się na stronie Fundacji. Dzięki tej akcji uczeń z klasy 3 k odnalazł już swojego „bliźniaka” i oddał mu swój szpik kostny.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://www.dkms.pl i zarejestrowania się na niej. Przyłączenie się do akcji nie wymaga żadnego wysiłku z naszej strony. Pocztą otrzymamy kopertę, w której znajdują się bawełniane patyczki. Wystarczy nimi pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka, włożyć je do koperty zwrotnej i bezpłatnie odesłać nadawcy (wrzucić list do skrzynki). Wypełnij formularz i uratuj życie swemu KREWNIAKOWI!