Rocznica śmierci patrona szkoły.

19 października 1984 roku, 39 lat temu, agenci komunistycznej Służby Bezpieczeństwa zamordowali brutalnie bł. księdza Jerzego Popiełuszkę. Jego ciało odnaleziono 30 października. Przez ten czas o powrót kapelana "Solidarności" modliła się cała Polska.
W czwartek (19.10), w rocznicę jego męczeńskiej śmierci Pani Dyrektor Małgorzata Zimna wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w rocznicowej mszy świętej upamiętniającej patrona naszej szkoły. Po nabożeństwie reprezentanci ZSP 4 złożyli kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego.

25 października uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne słowno-muzyczne przedstawienie o patronie. Była to niezwykła lekcja historii, ale także niezłomnej postawy moralnej, dobroci i cierpienia. Młodzież przypomniała sylwetkę błogosławionego księdza Jerzego i skłoniła zebranych do refleksji.
Nad wystąpieniem czuwały Panie: Monika Adamus i Joanna Szczepaniak.